Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити

Реєстрація ГБО: нюанси

Помиляються ті, хто вважає, що ГБО не потрібно вписувати в техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу).

Мережа станцій «Время газа» – сертифікований інсталятор.
Ми видаємо повний пакет документів, необхідних для отримання Акта технічної експертизи.

Згідно з Постановою КМУ від 21.07.2010 року № 607 «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів», будь-яка зміна конструкції авто, монтаж спецобладнання і навіть зміна спорядженої маси або ваги окремих агрегатів вимагають відображення в технічному паспорті транспортного засобу. Порушення караються штрафом у розмірі 20–25 неоподатковуваних мінімумів (приблизно 340–425 грн), передбаченим кодексом України про адміністративні правопорушення. Сума невелика, проте, стягувати її співробітники поліції можуть нескінченну кількість разів.

Чи потрібно реєструвати ГБО, якщо монтаж виконано самостійно?

Скільки коштує зареєструвати ГБО

З точки зору закону, різниці немає. Але після встановлення своїми силами, в автовласника виникнуть проблеми при реєстрації. Справа в тому, що у сервісний центр МВС подаються документи як власника автомобіля, так і компанії-установника.

Якщо встановлення ГБО проведено самостійно, то акт і сертифікати взяти ніде, а отже обладнання не гарантує безпеки автовласника та інших учасників руху. У подібній ситуації власнику авто потрібно знайти того, хто видасть йому необхідні документи. Як виглядають документи, що дозволяють юридичній особі переобладнати машину під газ, дивіться в розділі нашого сайту. Але за фактом знайти компанію, яка візьме на себе відповідальність за стороннє встановлення, навряд чи вдасться.

Які документи потрібні для реєстрації ГБО в 2020 році при зверненні в сервісний центр в Україні?

Список необхідних документів:

 • паспорт;
 • ІПН;
 • акт прийому-передачі авто (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • свідоцтво про погодження конструкції (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • акт технічної експертизи, потрібний усім категоріям, крім переобладнаних автобусів (видає уповноважений державний орган);
 • наказ керівника підприємства про призначення відповідальної особи (тільки для юр. осіб);
 • також необхідно пред'явити сам автомобіль з установленим ГБО.

Строк дії документів від установника – 10 днів, протягом яких автовласник зобов'язаний перереєструвати машину. Якщо питанням займається не власник, а довірена особа, то пакет документів той самий, тільки ще надаються паспорт, ІПН довіреної особи і довіреність. Крім того, потрібно пред'явити сам автомобіль.

Однак ураховуйте важливий момент: довіреність після перереєстрації вилучається.

У випадках, коли транспорт купувався з оформленням генерального доручення, спочатку слід переоформити автомобіль, а потім уже встановлювати і вписувати газобалонне обладнання. Інакше новий техпаспорт залишиться на ім'я колишнього власника. Другий варіант – зняти машину з обліку, а потім ставити газ.

Якщо машина була у кредиті, але заборгованість банку виплачено, то в нагоді стануть виписка з нотаріального реєстру і довідка з банку. Якщо автомобіль зареєстровано на окупованих територіях, то потрібна виписка з державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Сертифікат ГБО

Зверніть увагу!

У вищенаведеному переліку є інформація, що «Акт технічної експертизи» видавав уповноважений державний орган. Давайте розберемося хто і як, в 2019 році, проводив експертизу і видавав документ.

ВАЖЛИВО: з січня 2020 року цей документ отримати немає можливості. Далі розповімо чому.

Процедура отримання необхідного пакету документів була наступна:

 • КРОК 1. Клієнт встановлював ГБО.
 • КРОК 2. Отримував комплект документів від СТО (акт прийому-передачі та свідоцтво про погодження конструкції).
 • КРОК 3. Проводилася перевірка правильності встановлення комплекту, та відповідність вимогам безпеки дорожнього руху.
 • КРОК 4. З повним пакетом документів від СТО та Актом клієнт або його представник їхав в МРЕО.

Процедуру перевірки можна було зробити двома способами:

 1. Пройти експертизу.
 2. Пройти сертифікацію в відповідних органах.

Це дві різні процедури. І за фактом експертизи отримати або «Акт тех. експертизи », а за фактом сертифікації« Сертифікат відповідності »(п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607, з поправками від 31 травня 2012 № 471 постанови КМУ до п.13).

Сертифікація робилася і робиться довше, коштує від 2300 грн і документ видається власнику тільки на наступний день, тому що реєструється у відповідних органах, а експертизу можна було пройти просто і швидко, вартість послуги становила не більше 250 грн.

Таким чином, клієнт або представник СТО (Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607) звертався в компанію, у якої був дозвіл на проведення експертизи від ДержавтотрансНДІпроек, проходив перевірку, про що отримував відповідний «Акт технічної експертизи» (додаток 5).

Технічну експертизу в 2019 році можна було пройти в наступних органах:

 1. Державне підприємство «Державний автотранспортний науково-дослідний і проєктний інститут» пр. Перемоги, 57, р. Київ, 03113. (Вищий уповноважений орган).
 2. Лабораторії мають відповідні дозволи (призначення ДержавтотрансНДІпроек). Список підприємств опублікований на сайті ДержавтотрансНДІпроек insat.org.ua.

Однак у всіх вищевказаних Лабораторій з п.2, 19 грудня 2019 року, закінчився термін дії сертифікату відповідності на проведення експертиз. Ні в однієї з компаній сертифікат не продовжено і до цього дня!

Як ми бачимо, на превеликий жаль, залишився тільки єдиний, більш складний і дорогий шлях для отримання документа - проходження сертифікації в уповноваженому органі.

Де пройти сертифікацію колісних транспортних засобів у 2020 році?

Актуальний список діючих організацій ви можете на сайті mtu.gov.ua

Вартість сертифікації?

Вартість сертифікації з урахуванням всіх держ. мит коливається від 2100 до 3300 грн (актуально на 17.01.2019).

Оплачуються послуги безпосередньо за місцем проведення сертифікації.

Скільки часу займає сертифікація?

За часом сертифікація в будь-якому центрі займає від 1,5 до 2 години.

На наступний день власник авто або його представник отримує готовий сертифікат і з ним відправляється в будь-який сервісний центр МВС України, де безперешкодно змінює техпаспорт.

Процедура реєстрації ГБО в 2020 році займає від 30-до 60 хвилин.

Де і Україні проводиться реєстрація ГБО в 2020 році?

Реєструють ГБО (вписують в техпаспорт) у всіх сервісних центрах МВС.

Завантаження будь-якого сервісного центру України можна в онлайн режимі подивитися на офіційному сайті по веб-камерам hsc.gov.ua

Скільки коштує реєстрація ГБО в ДАІ? (сервісному центрі МВС)

 1. Якщо авто іноземного виробництва, за новий техпаспорт доведеться заплатити приблизно 500 грн.
 2. Для машини українського виробництва плата за новенький паспорт в сумі складе від 480 грн.

Огляд експертом сервісного центру МВС з метою звірити номери кузова та двигуна проводиться безкоштовно. Огляд технічного стану авто не є обов'язковою процедурою. Його виконують за письмовою заявою автовласника. У ситуаціях, коли послуга нав'язується, пишуть скаргу на ім'я начальника територіального або регіонального сервісного центру МВС. Зразки та реквізити для скарг і звернень розміщено на інформаційному стенді.

Що означають зміни для власника авто?

 • Встановлення ГБО ПОВИННО БУТИ ЗРОБЛЕНО згідно ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, в іншому випадку сертифікацію авто не пройде і буде повернено на СТО для доопрацювання.
 • Без документів належного зразка, отриманих на СТО за фактом встановлення, авто на сертифікацію допущено не буде.

Список документів, які видає сервісна компанія, яка встановила ГБО:

 1. Акт прийому-передачі авто.
 2. Свідоцтво про погодження конструкції.

В яких випадках реєстрація ГБО у МРЕВ (сервісному центрі МВС) є неможливою в Україні у 2020 році?

 1. Реєстрація неможлива, якщо на автомобілі стоять безномерні агрегати – кузов і двигун, дані про них вносяться до техпаспорту. З подібними машинами заборонено проводити інші реєстраційні операції, крім списання.
 2. Зареєструвати газову апаратуру також не можна, коли ідентифікаційні номери автомобіля знищено внаслідок корозії – частково або повністю.
 3. Схожою є ситуація з транспортними засобами кустарного виробництва. Тільки тут навіть неможливо поставити газ без узгодження конструкції. За порядком дій звертайтеся до будь-якого сервісного центру МВС. Процедура коштує недорого, проте забере часу більше, ніж оформлення ГБО у звичайному порядку.
 4. Якщо транспортний засіб зареєстровано в іншій країні.
 5. Якщо не має Акта технічної експертизи.
35%
клієнтів встановили і
відремонтували
ГБО в розстрочку