Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити

Реєстрація та сертифікація ГБО

З «Час Газу» ти дізнаєшся, що таке доступна, комфортна та зручна сертифікація ГБО без черг! 7 сертифікаційних локацій у Києві, Ірпені та Борисполі.

Наразі на «Час Газу» доступна і Сертифікація ГБО!

Звернувшись до команди «Час Газу», ви можете пройти якісну та кваліфіковану сертифікацію ГБО не тільки виробника MRC Systems, а будь-якого іншого бренду газобалонного обладнання від сторонньої компанії-встановлювача. Якщо ви в іншій компанії з технічних причин отримали відмову в сертифікації ГБО, ви можете замовити у нас послугу «під ключ». Ми усунемо несправності ГБО практично будь-якої складності, і проведемо сертифікацію ГБО на вашому авто.

Сертифікація ГБО з «Час Газу» — це зручно, комфортно, швидко та без черг! Ми маємо 7 сертифікаційних центрів, 5 у Києві, центр сертифікації в Ірпені та Борисполі.

Переваги проведення сертифікації ГБО на «Час Газу»:

 1. Сертифікація ГБО будь-якого бренду та компанії-встановлювача;
 2. Процес зручний, швидкий, без бюрократії та паперової тяганини;
 3. Зручне отримання документів за 1-2 дні;
 4. 7 зручно розташованих сучасних центрів у Києві, Ірпені та Борисполі;
 5. Процес триває близько 60 хв, більше лише у випадку виправлення невідповідностей стандартам безпеки;
 6. Якщо у вас ГБО встановлено з порушеннями, не хвилюйтеся, наш відділ Сервісу виконає роботи практично будь-якої складності, аби система ГБО на вашому авто відповідала суворим стандартам безпеки;
 7. При виконанні сервісних робіт по підготовці ГБО до сертифікації, вам будуть встановлені розхідники найвищої якості: термопластикові тосольні трійники, самозатисні хомути Norma, довговічні газові рукави Thunderflex;
 8. Можливість за сумісництвом пройти ТО, діагностику, налаштування ГБО, очищення форсунок, довстановлення фільтра до ВЗУ;
 9. 13 років роботи на ринку ГБО;

 

Сертифікація ГБО та закон

Згідно з Постановою КМУ від 21.07.2010 року № 607 «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів», будь-яка зміна конструкції авто, монтаж спецобладнання і навіть зміна спорядженої маси або ваги окремих агрегатів вимагають відображення в технічному паспорті транспортного засобу. Порушення караються штрафом у розмірі 20–25 неоподатковуваних мінімумів (приблизно 340–425 грн), передбаченим кодексом України про адміністративні правопорушення. Сума невелика, проте, стягувати її співробітники поліції можуть нескінченну кількість разів.

Які документи потрібні для реєстрації ГБО в 2022 році при зверненні в сервісний центр в Україні?

Список необхідних документів:

 • паспорт;
 • ІПН;
 • акт прийому-передачі авто (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • свідоцтво про погодження конструкції (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
 • акт технічної експертизи, потрібний усім категоріям, крім переобладнаних автобусів (видає уповноважений державний орган);
 • наказ керівника підприємства, про призначення відповідальної особи (тільки для юр. осіб);
 • також необхідно пред'явити сам автомобіль з установленим ГБО.

Строк дії документів від установника – 10 днів, протягом яких автовласник зобов'язаний перереєструвати машину. Якщо питанням займається не власник, а довірена особа, то пакет документів той самий, тільки ще надаються паспорт, ІПН довіреної особи і довіреність. Крім того, потрібно пред'явити сам автомобіль.

Однак ураховуйте важливий момент: довіреність після перереєстрації вилучається.

У випадках, коли транспорт купувався з оформленням генерального доручення, спочатку слід переоформити автомобіль, а потім уже встановлювати і вписувати газобалонне обладнання. Інакше новий техпаспорт залишиться на ім'я колишнього власника. Другий варіант – зняти машину з обліку, а потім ставити газ.

Якщо машина була у кредиті, але заборгованість банку виплачено, то в нагоді стануть виписка з нотаріального реєстру і довідка з банку. Якщо автомобіль зареєстровано на окупованих територіях, то потрібна виписка з державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Сертифікат ГБО

Зверніть увагу!

У вищенаведеному переліку є інформація, що «Акт технічної експертизи» видавав уповноважений державний орган. Давайте розберемося хто і як, в 2019 році, проводив експертизу і видавав документ.

ВАЖЛИВО: з січня 2020 року цей документ отримати немає можливості. Далі розповімо чому.

Процедура отримання необхідного пакету документів була наступна:

 • КРОК 1. Клієнт встановлював ГБО.
 • КРОК 2. Отримував комплект документів від СТО (акт прийому-передачі та свідоцтво про погодження конструкції).
 • КРОК 3. Проводилася перевірка правильності встановлення комплекту, та відповідність вимогам безпеки дорожнього руху.
 • КРОК 4. З повним пакетом документів від СТО та Актом клієнт або його представник їхав в МРЕО.

Процедуру перевірки можна було зробити двома способами:

 1. Пройти експертизу.
 2. Пройти сертифікацію в відповідних органах.

Це дві різні процедури. І за фактом експертизи отримати або «Акт тех. експертизи », а за фактом сертифікації« Сертифікат відповідності »(п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607, з поправками від 31 травня 2012 № 471 постанови КМУ до п.13).

Сертифікація робилася і робиться довше, коштує від 2300 грн і документ видається власнику тільки на наступний день, тому що реєструється у відповідних органах, а експертизу можна було пройти просто і швидко, вартість послуги становила не більше 250 грн.

Таким чином, клієнт або представник СТО (Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607) звертався в компанію, у якої був дозвіл на проведення експертизи від ДержавтотрансНДІпроек, проходив перевірку, про що отримував відповідний «Акт технічної експертизи» (додаток 5).

Технічну експертизу в 2019 році можна було пройти в наступних органах:

 1. Державне підприємство «Державний автотранспортний науково-дослідний і проєктний інститут» пр. Перемоги, 57, р. Київ, 03113. (Вищий уповноважений орган).
 2. Лабораторії мають відповідні дозволи (призначення ДержавтотрансНДІпроек). Список підприємств опублікований на сайті ДержавтотрансНДІпроек insat.org.ua.

Однак у всіх вищевказаних Лабораторій з п.2, 19 грудня 2019 року, закінчився термін дії сертифікату відповідності на проведення експертиз. Ні в однієї з компаній сертифікат не продовжено і до цього дня!

Як ми бачимо, на превеликий жаль, залишився тільки єдиний, більш складний і дорогий шлях для отримання документа - проходження сертифікації в уповноваженому органі.

Де пройти сертифікацію колісних транспортних засобів у 2022 році?

Сертифікацію ГБО на вашому автомобілі можна комфортно та без черг пройти на одній з 7 сучасних, обладнаних усім необхідним, станцій мережі СТО «Час Газу» у Києві, Ірпені та Борисполі. При чому, при необхідності, для усунення невідповідностей вашої системи ГБО європейським стандартам безпеки або поломок газової системи, на допомогу прийдуть кваліфіковані технічні фахівці нашої мережі, і прямо на місці усунуть несправності для подальшого проходження сертифікації. Загальний актуальний список чинних організацій, які також проводять сертифікацію, ви можете на сайті mtu.gov.ua

Вартість сертифікації газу на авто?

Вартість сертифікації ГБО у будь-якому із центрів мережі «Час Газу» складає 2850 грн, незалежно від класу авто. Оплачуються послуги безпосередньо за місцем проведення сертифікації. В середньому вартість сертифікації з урахуванням всіх державних податків коливається від 2500 до 3300 грн (актуально на 10.01.2022).

Скільки часу займає сертифікація?

Процес займає близько 60хв, в залежності від стану чистоти номерних табличок кузова та інформації на вузлах ГБО. Та якщо у вас виявилася несправність системи ГБО, і деякі з вузлів потребують ремонту, то звичайно, до тривалості сертифікаціх додається час, необхідний для усунення дефектів газовох системи, щоб вона не тільки відповідала високим європейським стандартам безпеки, а й буда безпечна у використанні на авто для вас та вашої сім'ї. Сертифікація в будь-якому іншому центрі займає від 1,5 до 2 години.

Як отримати документи для подальшої реєстрації?

Після успішного проходження сертифікації, власник авто отримує документи за 1-2 дні. Потім з отриманими документами може прямувати до Сервісного центру МВС для подальшої реєстрації ГБО (вписання у Техпаспорт).

Процедура реєстрації ГБО в 2022 році займає від 30-до 60 хвилин.

Де і Україні проводиться реєстрація ГБО в 2022 році?

Реєструють ГБО (вписують в техпаспорт) у всіх сервісних центрах МВС.

Завантаження будь-якого сервісного центру України можна в онлайн режимі подивитися на офіційному сайті по веб-камерам hsc.gov.ua

Чи потрібно реєструвати ГБО, якщо монтаж виконано самостійно?

Скільки коштує зареєструвати ГБО

З точки зору закону, різниці немає. Але після встановлення своїми силами, в автовласника виникнуть проблеми при реєстрації. Справа в тому, що у сервісний центр МВС подаються документи як власника автомобіля, так і компанії-установника.

Якщо встановлення ГБО проведено самостійно, то акт і сертифікати взяти ніде, а отже обладнання не гарантує безпеки автовласника та інших учасників руху. У подібній ситуації власнику авто потрібно знайти того, хто видасть йому необхідні документи. Як виглядають документи, що дозволяють юридичній особі переобладнати машину під газ, дивіться в розділі нашого сайту. Але за фактом знайти компанію, яка візьме на себе відповідальність за стороннє встановлення, навряд чи вдасться.

Скільки коштує реєстрація ГБО в ДАІ? (сервісному центрі МВС)

 1. Якщо авто іноземного виробництва, за новий техпаспорт доведеться заплатити приблизно 500 грн.
 2. Для машини українського виробництва плата за новенький паспорт в сумі складе від 480 грн.

Огляд експертом сервісного центру МВС з метою звірити номери кузова та двигуна проводиться безкоштовно. Огляд технічного стану авто не є обов'язковою процедурою. Його виконують за письмовою заявою автовласника. У ситуаціях, коли послуга нав'язується, пишуть скаргу на ім'я начальника територіального або регіонального сервісного центру МВС. Зразки та реквізити для скарг і звернень розміщено на інформаційному стенді.

Що означають зміни для власника авто?

 • Встановлення ГБО ПОВИННО БУТИ ЗРОБЛЕНО згідно ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, в іншому випадку сертифікацію авто не пройде і буде повернено на СТО для доопрацювання.
 • Без документів належного зразка, отриманих на СТО за фактом встановлення, авто на сертифікацію допущено не буде.

Список документів, які видає сервісна компанія, яка встановила ГБО:

 1. Акт прийому-передачі авто.
 2. Свідоцтво про погодження конструкції.

В яких випадках реєстрація ГБО у МРЕВ (сервісному центрі МВС) є неможливою в Україні у 2022 році?

 1. Реєстрація неможлива, якщо на автомобілі стоять безномерні агрегати – кузов і двигун, дані про них вносяться до техпаспорту. З подібними машинами заборонено проводити інші реєстраційні операції, крім списання.
 2. Зареєструвати газову апаратуру також не можна, коли ідентифікаційні номери автомобіля знищено внаслідок корозії – частково або повністю.
 3. Схожою є ситуація з транспортними засобами кустарного виробництва. Тільки тут навіть неможливо поставити газ без узгодження конструкції. За порядком дій звертайтеся до будь-якого сервісного центру МВС. Процедура коштує недорого, проте забере часу більше, ніж оформлення ГБО у звичайному порядку.
 4. Якщо транспортний засіб зареєстровано в іншій країні.
 5. Якщо не має Акта технічної експертизи.
35%
клієнтів встановили і
відремонтували
ГБО в розстрочку