ГБО 2 покоління

Газове обладнання 2-го покоління на легковики – незмінний символ «нульових». Як пісні Земфіри, перші комп'ютерні ігри та мобільні телефони, його сприйняли з побоюванням, проте з інтересом. А потім почався глобальний ажіотаж. Криза била по кишені, тому автовласники кинулися до гаражних майстрів для переобладнання авто. Так і почалася в Україні ера ГБО.

Звідки взялося: газ 2-го покоління

Транспорт, що їздить на газі, не вважався новинкою вже в 40-х роках минулого століття. Через дефіцит бензину почалося виробництво газогенераторних авто і тракторів. Інша справа, коли автомобілі почали глобально переобладнувати з бензинових на газові. Це було новиною.

Спочатку з'явилися системи 1-го покоління, але вони, як перший млинець, виявилися не зовсім вдалими, хоча деякий час були безальтернативним рішенням для переходу на блакитне паливо.

Їх удосконалили, і з'явилися «двійки». Устаткування отримало першу електроніку, відповідало стандарту Євро 1 і підходило для бензинових карбюраторних та інжекторних моторів.

Це виправдало себе. До винаходу четвертого покоління обладнання «двійки» було в пріоритеті у власників авто. І через 16 років по тому залишається затребуваним. На станціях «Час Газу» встановлюємо ГБО 2-го покоління, ціна на це обладнання є істотно нижчою, ніж на четверте.

Що ще потрібно знати про ГБО II:

 • як працює і для яких авто підходить;
 • у чому його переваги і недоліки;
 • узнаємо при порівнянні: друге проти четвертого.

Будова і принцип роботи

Схематичне розташування елементів в автомобілях різних марок відрізняється, але склад компонентів залишається незмінним.

 1. Газовий балон тороїдальної або циліндричної форми встановлюється в багажнику чи зовні.
 2. Мультиклапан забезпечує подачу газу в редуктор і сприяє заправці балона газом.
 3. Газова магістраль або газові трубки. Через них з балона подається метан/пропан до двигуна. Коли газові системи тільки з'явились, використовувалися сталеві трубки, іноді мідні. Щоб розташувати їх в авто, доводилося робити невеликі вигини – вид був нефірмовим. Купити ГБО 2-го покоління тоді означало не тільки переобладнати авто, але й трохи «обтяжити» машину металом. Усі недоліки зникли з появою термопластикових газових трубок, які організували підкапотну естетику.
 4. Заправний пристрій, через який балон наповнюється газом, встановлюється в люк бензобаку або під/у бампер.
 5. Газовий клапан відкриває/закриває подачу газу.

  Схема ГБО 2 покоління

 6. Бензиновий клапан блокує подачу бензину в процесі роботи авто на газі.
 7. Редуктор трансформує газ у пароподібний стан і регулює тиск подачі газу. На відміну від перших систем, у редукторі замість вакуумної мембрани використовується електромагнітний клапан. Як тільки подається живлення на котушку, з редуктора подається газова суміш до змішувача і водночас відкривається газовий клапан. Установлення ГБО 2-го покоління робить їзду на авто безпечною порівняно з раннім газовим обладнанням.
 8. Змішувач. Тут відбувається змішування газу з повітрям. Щоб газоповітряна суміш подавалась у правильних обсягах, лямбда-контролери враховують значення сигналів від лямбда-зонда автомобіля, положення дросельної заслінки і показники датчика обертів мотора.
 9. Дозатор регулює обсяг палива, що подається в мотор.
 10. Перемикач подачі палива газ-бензин дозволяє натисканням кнопки перевести живлення авто з одного виду палива на інше.

Чим поганий і чим хороший газ на авто 2-го покоління

Зворотний удар

Якщо іскра потрапляє з-під клапана в газо-повітряну суміш, яка ще не знаходиться у моторі, то суміш підпалюється раніше і виникають «зворотні удари». Залежно від характеру удару, датчик витрат повітря може вийти з ладу, в гіршому випадку – кожух повітряного фільтра розірветься.

Для попередження останньої поломки часто використовуються «антиудари», які встановлюються на корпусі фільтра, на його виході або перед інжектором. Але це не вирішує саму проблему – удари виникають.

Газ вартий свічок

Свічки доводиться міняти кожні 10–20 тис. км, оскільки з часом вони спрацьовуються, і виникають удари.

Токсичність

Автомобілі з цим обладнанням відповідають стандарту Euro 1 за нормою викидів токсичних речовин в атмосферу – це краще, ніж нічого. Але, в Європі ці норми були дійсними до 1996 року.

Батьки і діти: переваги та недоліки «двійки» порівняно з 4-м поколінням

ГБО IIГБО IV
Вартість ГБО 2-го покоління – від €250Коштує від €320
Витрати газу на 15–20% більші за бензинові показники.Витрати газу на 10% більші за бензинові показники
Ручне налаштування.Комп’ютерне налаштування та регулювання форсунок
Висока ймовірність ударівНемає ударів
Більш швидке спрацювання свічок запалювання і повітряного фільтраСпрацювання повітряного фільтра залежить від якості газу, а не від особливостей роботи системи
Підходить для карбюраторних та інжекторних автоПідходить для інжекторних авто.

«Час Газу» рекомендує

Хочете переобладнати ВАЗ, «Ланос», «Шевроле Авео», «Таврію», «Ниву», «Славуту», «Волгу» або «Газель» на газ? Приїжджайте на наші станції для встановлення обладнання. Як правило, «другі» системи встановлюємо рідко, і на всі інжекторні авто рекомендуємо саме четверте покоління.
Усе тому, що різниця у вартості між поколіннями – усього €40, а особливості роботи відрізняються істотно. Встановлюємо обладнання виробництва Італії, Польщі й Туреччини, надаємо гарантію на нього.

Назад
Адреса станций

Выберите станцию, чтобы посмотреть контакты

Окружнаяс. Софиевская Борщаговка
ул. Садовая, 48а
Оболоньул. Автозаводская 18
Славутичпересечение ул. Центральная
и 139-ая Садовая
Подолул. Набережно-Луговая, 8
Виноградарьул. Новомостицкая, 25
Принимаем звонки
с 8:00 до 20:00
Пн.-пт. 9:00-18:00
Сб. 9:00-16:00
Вс. - выходной
Показать эту станцию на карте
Оболоньул. Автозаводская 18
Принимаем звонки
с 8:00 до 20:00
Пн.-пт. 9:00-18:00
Сб. 9:00-16:00
Вс. - выходной
Показать эту станцию на карте
Славутичпересечение ул. Центральная
и 139-ая Садовая
Принимаем звонки
с 8:00 до 20:00
Пн.-пт. 9:00-18:00
Сб. 9:00-16:00
Вс. - выходной
Показать эту станцию на карте
Подолул. Набережно-Луговая, 8
Принимаем звонки
с 8:00 до 20:00
Пн.-пт. 9:00-18:00
Сб. 9:00-16:00
Вс. - выходной
Показать эту станцию на карте
Время газа