Є питання?

Газ VS. бензин - співвідношення і вигода коли встановлено газ на авто

Нормальна витрата газу на 10-15% більша від середньої витрати бензина, на 100 км пробігу, тобто 1 літр бензину = 1-1,1 літри газу. Якщо витрата газу більше витрати бензину більш ніж на 15%, то швидше за все потрібно більш оптимально налаштувати систему ГБО. А для того, щоб зрозуміти наскільки газ вигідніше бензину, досить подивитися на ціну газу проти бензину на вашій улюбленій заправці. Зазвичай ціна на 1 літр газу в 2 рази нижче, ніж 1 літр бензину. Тобто ви економите близько 50% на кожній заправці.

Як часто потрібно робити заміну повітряного фільтру при їзді на газі?

Будь-яке ГБО більш відчутно до чистоти повітряного фільтра в порівнянні з їздою на бензині. Тому ми рекомендуємо виконувати заміну повітряного фільтру трохи частіше, ніж при їзді на бензині. Ну, припустимо, не раз в 15 000 км, а раз в 10 000 -12 000 км. Якщо витрата газу в вашому автомобілі збільшилась, то, можливо, справа якраз в повітряному фільтрі. Якщо є сумніви щодо його чистоти (наприклад, подорожували польовими дорогами), то краще його відразу замінити.

Який найкращий балон для газу?

Балони для газу бувають тільки округлі. У нас використовуються два види - циліндричні та тороїдальні. Якщо питання стоїть про те, щоб поставити балон великої місткості - то вибирайте циліндричний. Такі балони можна знайти будь-якої конфігурації по ємності і габаритам. Якщо мова йде про те, щоб максимально естетично встановити балон і не обмежувати багажний простір, то краще обрати тороїдальний балон. Він зазвичай невеликої ємності (до 40 л.), але відмінно розміщується в нішу для запасного колеса і не займає зайвого місця.

Як впливає газ на клапани

На це питання теж немає однозначної відповіді. Знову ж таки, в теорії, клапани працюють в більш теплонавантаженому режимі і тому їх ресурс повинен зменшуватись. Однак практика показує, що їзда на газу ніяк не впливає на стан клапанів. А точніше - не впливає їзда на правильно налаштованому обладнанні. Так що катайтесь на газу і не думайте ні про які клапани!

Заводимося по холодному

За ГОСТом на ГБО мотор повинен заводитись на газу при температурі від +5 градусів. Більшість з доступного газового обладнання дозволяють заводитися і при більш холодній температурі, хоча це може негативно позначитись на довговічності обладнання. Крім того, якщо зовсім не користуватись бензином, можуть прийти в непридатність гумові частини карбюратора. Так що краще за все завжди (по холодній) заводитись на бензині і потім переходити на газ, таким чином будуть "і вовки ситі, і вівці цілі".

Газ на турбо двигун

Всупереч масовій думці, ГБО можна ставити на турбо двигуни, але тільки ІНЖЕКТОРНЕ ГБО. Даному типу ГБО не важливо як сильно йде повітря в мотор, ГБО саме, власним тиском впорсне стільки газу, скільки потрібно.

ГБО та свічки запалювання

Іноді поширюються чутки, що для газу потрібні свічки, відмінні від звичайних, деякі фірми навіть роблять свічки з написом LPG (типу для газу). Але досвід показує, що для їзди на газу підходять звичайні свічки. Найголовніше, щоб ці свічки були справними, так як погана свічка - це ймовірність "зворотного поштовху", наслідки якого для інжекторного мотору можуть бути плачевними.

Авто на бензині їздить «спритніше»?

Зазвичай на газу ваше авто буде також динамічно їздити як і на бензині. Хоча б в силу того, що на бензині ваша машина їздить не так добре як мала б. А якщо встановити варіатор КВЗ, то динаміка на газу буде навіть вищою, ніж на бензині.

Різниця між пропаном і метаном

Існують два типи газового палива - пропан і метан. Пропан - це те, на чому їздить 99% сучасного транспорту, обладнаного ГБО. Чому так? Пропан - це продукт нафтопереробки, а метан - природний газ. Балони цим двом видам палива потрібні різні - метану набагато міцніші і важчі. Крім того, у метанових установок набагато більш високі вимоги до безпеки. І це не кажучи про те, що метанові заправки не так-то легко і знайти (тільки в Києві їх менше, ніж пальців на одній руці). Тому ГБО на легкових авто споживає пропан, а не метан.

Время газа