Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
27грудня,2019

Основні несправності ГБО

СТО Час Газу. Основні несправності ГБО

Проблеми з газовими форсунками

Форсунки бувають двох видів обслуговуються і не обслуговуються. У першому випадку мова йде про бюджетні моделі, що вимагають заміни ремкомплекта через кожні 40 тисяч пробігу.

Причина втручання - фізичний знос або засмічення. Справа в тому, що форсунки належать до найбільш навантаженим елементам газової системи через що в результаті природного зносу, з часом спостерігається вироблення посадкового місця штока.

Звідси - перебої в роботі двигуна на газу слабо працює (троїть), смикається під час руху, втрачає потужність.

З необслуговуваними моделями простіше: якщо після чистки форсунка не запрацювала як треба, то її змінюють. Відзначимо, що нерозбірні форсунки служать помітно довше: 200 тисяч кілометрів пробігу - не межа. Довговічність досягається за рахунок точної підгонки елементів, і це позначається на ціні.

Засмітились газові форсунки

Єдине, що здатне перешкодити довголіттю газових форсунок - засмічення. Базовий фільтр в системі ГБО часто не справляється з очищенням палива. Тому ми рекомендуємо застосовувати посилені фільтри парової фази з відстійником.

Ще одна поширена причина нестійкої роботи двигуна на газі - правильність монтажу газових форсунок: форсунки вимагають вертикального розташування з невеликим кутом нахилу. Крім того, грає роль довжина шлангів від жиклера до врізки в колектор - 30 см вважаються граничною величиною. Помилки в установці призводять до передчасного зносу штока з усіма негативними наслідками в роботі двигуна - потроюванням і провалами тяги.

Діагностика ГБО

Проблеми з редуктором-випарником

Ресурс агрегату помітно скорочується, якщо допускати низький рівень охолоджувальної рідини в системі. До тих самих наслідків призводять неправильне під'єднання до контуру охолодження або зловживання холодним пуском на газі. У таких випадках відбувається недогрів корпусу редуктора, а це означає, що перехід пропан-бутану в парову фазу проходить некоректно. Найсумніше, що страждає не тільки сам агрегат - недолік пропану збіднює паливну суміш, що надходить в циліндри, що загрожує прогаром клапанів.

Не працює редуктор-випарник

Та ж ситуація спостерігається, коли продуктивність редуктора-випарника не відповідає потужності мотора: менше газу - бідніша суміш - більше термонавантаження на клапани.

Відзначимо, що в деяких випадках при підборі редуктора орієнтуються не тільки на потужність двигуна, але і на споживання палива.

Зустрічаються двигуни зі скромною кількістю «конячок», але з підвищеним паливним «апетитом». Цей нюанс слід враховувати при підборі ГБО, а взагалі краще брати редуктор-випарник з невеликим запасом продуктивності.

Проблеми зі штатним електроустаткуванням і газовою електропроводкою

Спектр несправностей тут надзвичайно широкий, але найчастіше проблеми пов'язані з МАП-датчиком, який вийшов з ладу, або датчиком тиску газу. В цьому випадку ЕБУ не отримує імпульси про наявність газу, його тиск та температуру, тому авто автоматично переходить на бензиновий режим.

Система запалювання не працює

Поширена причина поломки МАП-датчика - базовий фільтр в системі ГБО не справляється з очищенням палива, рекомендуємо встановлювати посилений фільтр з відстійником.

До слова, проблеми зустрічаються і після неякісного монтажу ГБО. Будь-які розриви або замикання в проводці, пов'язані з недбалим з'єднанням або ізоляцією проводів, вводять газові «мізки» в оману, тому система тут же перемикається на основне паливо.

Проблеми з системою запалювання

Якщо машина працює на газі, але смикається при розгоні, то слід звернути увагу на систему запалювання. Відзначимо, що при перемиканні на бензин симптоми можуть зникнути, а при переході на газ - знову з'явитися. Справа в тому, що для займання бензоповітряної суміші досить слабкої іскри.

Пропан-бутану ж потрібна потужна повноцінна іскра, яка здатна видавати тільки повністю справна система запалювання (свічки, котушка запалювання, високовольтні дроти).