Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
20квітня,2018

ГБО Atiker - надійність турецького обладнання

ГБО Atiker

Редуктори-випарники турецького виробника цілком надійні, що не дивує. Адже їх конструкція дуже нагадує італійські агрегати. Не дарма ми працюємо і з Lovato, і з брендом Atiker з Туреччини.

Правда, є нюанси: там, де у Ловато - виштамповка, турки застосовують лиття. Але це через особливості оснащення виробництва. В іншому різниці немає - навіть ремкомплекти до більшості моделей взаємозамінні.

Хіба що статистика заводського браку у італійців трохи краще через більш розвиненої культури виробництва. Все-таки Ловато в числі світових лідерів газобалонного обладнання, і статус зобов'язує.

Явні ознаки браку будь-якого редуктора - підвищена витрата та утруднений запуск прогрітого двигуна.

Дитячі хвороби виявляють, як правило, відразу на етапі налаштувань. Те, що проскочило повз увагу налаштувальників, обов'язково проявить себе до моменту проходження нульового ТО, яке проходять після першої тисячі пробігу після монтажу.

Міжсервісний інтервал та порядок обслуговування ГБО Атікер нічим не відрізняється від сервісу інших брендів. Рекомендації щодо продовження терміну служби редукторів-випарників також однакові:

1. Не зловживати холодним пуском на пропані.

Ситуацію вважають аварійною. Багаторазове повторення призводить до передчасних проблем з мембраною. Те ж стосується раннього переходу в газовий режим, коли мотор не прогрівся до 40 °С.

2. Не допускати низького рівня антифризу в системі охолодження.

Агрегат з'єднаний водяною сорочкою з контуром циркуляції охолоджуючої рідини. При нестачі антифризу в бачку, відбувається недогрів редуктора, а іноді і обмерзання його корпусу, що прискорює знос прокладок і внутрішніх деталей.

3. Вчасно міняти або чистити фільтри.

Деякі моделі Atiker обладнані вбудованим елементом, що фільтрує. Професійний сервісмени про це пам'ятають, а от автолюбителі часто забувають.

Редуктор Атікер

Налаштування редуктора Atiker ГБО в цілому

На відміну від встановлень попередніх поколінь, газобалонне обладнання Atiker EURO 4 і вище практично не вимагає ручних регулювань - навіть гвинт жадібності на редукторі-випарнику крутити не потрібно.

Всі налаштування ГБО Atiker роблять через інтерфейс електронного блоку управління (ЕБУ), де виставляють значення тиску (1-1.3 атм.), А потім запускають автокалібровку. Але це лише перший етап, тому що та паливна карта, яка виходить після автоматичних налаштувань, для повноцінної їзди не підходить.

Систему ГБО Atiker необхідно налаштувати під навантаженням, тому машину тестують в реальній їзді, де за допомогою діагностичного софта «знімаються» бензинові алгоритми вприскування, а потім прописуються Fuel Trim для пропану.
Тут турецьке ГБО Atiker не виняток - так відбувається з будь-якими комплектами. Хіба що апаратура Прінс в регулюванні не потребує, тому що газові ЕБУ спочатку прописані під конкретну модель авто. Але ціна таких комплектів в рази вище звичайних встановлень, і не для всіх машин розробляють ПЗ.

Дізнайтеся комплектацію і вартість ГБО на ваш автомобіль.

Сеть сертифицированных СТО «Время газа» предлагает услуги установки и ремонта газобаллонного оборудования для жителей всех городов Киевской области: