Ви вже знаєте, що ГБО - це:

Однак, за законами карми, бочка меду ніколи не обходиться без порції дьогтю. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів» від 21.07.2010 р № 607, всі маніпуляції - зміна кольору, модифікації з конструкцією або зміною ваги деяких деталей - обов'язково повинні бути відображені в документах.

Якщо протягом 10 днів водій не спромігся заглянути в ДАІ для переоформлення авто, перший же постовий буде безмірно щасливий, отримавши можливість виписати штраф за ГБО, не враховане в паперах, а це 20-25 неоподатковуваних мінімумів, що становить 340–425 грн.

Навіщо реєструвати ГБО?


Також діє ст. 121 (ч. 6) КпАП України: «Управління водієм транспортним засобом, не зареєстрованими або не перереєстрованим в установленому порядку ...». Невиконання карається в розмірі 170–255 грн.

За невиконання ст. 121-1 (ч. 1) «Експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені або підроблені» передбачено стягнення – 255–340 грн.

Якщо протягом року потрапите знову, готуйтеся розлучитися з сумою в 255-510 грн або відпрацювати 30-40-годин на соціальних роботах. Іноді на 3-6 місяців вилучаються номера, втім, це радикальна міра, яку застосовують тільки до злісних порушників.

На форумах часто зустрічається думка, що можна оскаржити покарання за незареєстроване ГБО. Що ж, спробуйте, але ризик в даному випадку не виглядає благородно, оскільки мета не виправдовує засоби.

Вартість переоформлення паперів на іномарку - 519,43 грн, а за авто вітчизняного виробництва - 481,91 грн. Причому це разова ставка, в той час як штрафи будуть сипатися до тих пір, поки ви не підкорятиметеся букві закону чи не позбудетеся машини. За часом процедура займає від 30 хвилин.

В даному випадку вигідніше проявити розсудливість. А про те, які документи необхідні для установки газової системи в сервісному центрі та її реєстрації в ДАІ (МРЕВ), читайте тут.