Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
06серпня,2020

Чому у спеку авто не переходить на газ?

Чому у спеку авто не переходить на газ?

Ймовірні причини

Найпоширеніша причина, чому в спеку не включається газовий режим, – це неполадки в системі охолодження двигуна. Літні міські пробки – справжнє випробування для системи охолодження, а несправності вузлів та агрегатів безпосередньо впливають на газову експлуатацію.

Нагадаємо, що редуктор-випарник підігрівається охолоджувальною рідиною (ОР). Коли її в системі недостатньо, у «водяній сорочці» редуктора панує порожнеча.

Отже, датчик температури не спрацьовує і газовий клапан не відкривається. Рекомендуємо не допускати подібних ситуацій, тому що перегріти мотор без антифризу можна миттєво.

Також у спеку підводить помпа. Точніше, при високих температурах проявляється її критична зношеність.

Наприклад, застосування неякісної ОР призводить до поступового руйнування крильчатки водяного насоса – охолоджувальна рідина буквально «з'їдає» лопасті, і циркуляція в системі охолодження помітно погіршується. Перша ознака такої поломки – стрілка покажчика температури прямує в червону зону на низьких обертах двигуна і повертається в нормальне положення за щедрої прогазовки. Це означає, що площа лопастей насосу настільки зменшилася, що компенсувати цей недолік можна лише частотою обертання крильчатки.

Ще один нюанс пов'язаний із повітряними пробками в системі охолодження: ОР зникає, а її місце займає повітря. Доливання антифризу часто вже не виправляє ситуацію. Наслідки ті самі – охолоджувальна рідина б'є через кришку бачка, стрілка температури зашкалює, а газ не включається, тому що в «сорочці» редуктора-випарника порожньо. Тому завжди стежте за покажчиком температури ДВЗ.

Чи є особливості експлуатації ГБО у спеку?

Сучасна газобалонна система розрахована на будь-які умови експлуатації, тому ніякі спеціальні знання для їзди на газі влітку або взимку водієві не потрібні. Враховується навіть властивість пропан-бутану збільшуватися в об'ємі при високій температурі за бортом. Для цього в балоні стоїть «відсікач», який не дає наповнювати ємність «під зав'язку». Саме тому місткість балона становить 80% номінального обсягу.

місткість балону влітку складає 80 процентів від загального об'єму

Не намагайтеся змінити цей показник, що б там не говорили «бувалі» газовики.

Крім того, від надмірного тиску захищає мультиклапан класу А, який застосовується при комплектації газобалонного устаткування в центрах «Час Газу». Він не тільки перекриває подачу при витоку газу в системі, але і в екстрених випадках скидає зайвий тиск у балоні через вентиляційні отвори. Детальніше про роботу мультиклапана А-класу і недоліки В-класу, забороненого у країнах Євросоюзу, дізнавайтеся з нашого відео.

Застаріле газове обладнання – ось чому в спеку не переходять на газ деякі авто. Наскільки є безпечною газобалонна система, яка встановлена саме на вашому авто, підкажуть наші фахівці. За необхідності до комплектації ГБО можна додати сучасний мультиклапан.