Як вписати ГБО в техпаспорт з 1 січня 2020 року?

З 19 грудня 2019 року український ринок ГБО знаходиться в стані нерозуміння процедури реєстрації ГБО, так як було зупинено дію актів технічної експертизи про відповідність конструкцій і технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам дорожнього руху. Простими словами, ті документи, які раніше дозволяли безперешкодно вписати ГБО в техпаспорт в будь-якому Сервісному центрі МВС України сьогодні не приймаються.
Враховуючи, що питання як зареєструвати ГБО важливе для всіх клієнтів мережі СТО «Час Газу», ми прийняли рішення розібратися в питанні сертифікації та реєстрації ГБО. Зрозумілими словами розповісти про причини того, що відбувається. І найголовніше, відповісти всім зацікавленим особам як зареєструвати ГБО в Україні в 2020 році.
У вищенаведеному переліку є інформація, що «Акт технічної експертизи» видавав уповноважений державний орган. Давайте розберемося хто і як, в 2019 році, проводив експертизу і видавав документ. Зверніть увагу, що з січня 2020 року цей документ отримати немає можливості, далі розповімо чому.
Процедура отримання необхідного пакету документів була наступна:
Процедуру перевірки можна було зробити двома способами - пройти експертизу або сертифікацію в відповідних органах. Це дві різні процедури. І за фактом експертизи отримати або «Акт тех. експертизи », а за фактом сертифікації« Сертифікат відповідності »(п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607, з поправками від 31 травня 2012 № 471 постанови КМУ до п.13).
Сертифікація робилася і робиться довше, коштує від 2300 грн і документ видається власнику тільки на наступний день, тому що реєструється у відповідних органах, а експертизу можна було пройти просто і швидко, вартість послуги становила не більше 250 грн.
Таким чином, клієнт або представник СТО (Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607) звертався в компанію, у якої був дозвіл на проведення експертизи від ДержавтотрансНДІпроек, проходив перевірку, про що отримував відповідний «Акт технічної експертизи» (додаток 5).
Технічну експертизу в 2019 році можна було пройти в наступних органах:
Однак у всіх вищевказаних Лабораторій з п.2, 19 грудня 2019 року, закінчився термін дії сертифікату відповідності на проведення експертиз. Ні в однієї з компаній сертифікат не продовжено і до цього дня!
Як ми бачимо, на превеликий жаль, залишився тільки єдиний, більш складний і дорогий шлях для отримання документа - проходження сертифікації в уповноваженому органі.
Актуальний список діючих організацій ви можете на сайті mtu.gov.ua
Вартість сертифікації з урахуванням всіх держ. мит коливається від 2100 до 3300 грн (актуально на 17.01.2019).
Оплачуються послуги безпосередньо за місцем проведення сертифікації.
За часом сертифікація в будь-якому центрі займає від 1,5 до 2 години.
На наступний день власник авто або його представник отримує готовий сертифікат і з ним відправляється в будь-який сервісний центр МВС України, де безперешкодно змінює техпаспорт.
Процедура реєстрації ГБО займає від 30-до 60 хвилин.
Реєструють ГБО (вписують в техпаспорт) у всіх сервісних центрах МВС.
Завантаження будь-якого сервісного центру України можна в онлайн режимі подивитися на офіційному сайті по веб-камерам hsc.gov.ua
Скільки коштує реєстрація ГБО в МРЕВ? (Сервісному центрі МВС)
Ось такі реалії.
Ні цвяха, ні жезла.
ГАЗ ВАМ В БАК.