"НафтоРинок" про Нас

04 серпня, 2015
Поділитися: 

Журналісти НафтоРинку, так само як і жителі столиці, десятки разів проїжджали повз нового СТО «Время газа». Як з'ясувалося, яскравий помаранчевий колір заманив не одну тисячу охочих пересісти з бензину на пропан-бутан. Схоже, столичні газові рітейлери повинні на руках носити молодого підприємця, який за неповні 8 років зробив міні-ринок на 16 тис. м3 річного споживання скрапленого газу. Не чекаючи похвали від газовиків, нас в офісі, побудованому в центрі гаражного кооперативу на Виноградарі, зустрічає Ярослав Морохович.


Він так і не закінчив КПІ, але навчив вже близько 30 співробітників, які щотижня переобладнують з десяток авто, в тому числі машини преміум-класу. До речі, про марки: не домовляючись, відкалібрувати витрати приїжджає Land Rover Vogue, а пізніше мрія будь-якого мисливця - Toyota Sequoia. Під капотом крутих тачок метушиться молодь - старше 30 років на СТО ми нікого не бачили. Приємна музика і запах кави в гаражі - останнє, чого ми очікували в місці встановлення ГБО.


НР: Розкажіть, з чого почалося «Время газа»?

ЯМ:Так склалося, що в 2008 році мені довелося призупинити навчання в університеті, і я пішов працювати пістолетником на АГЗС компанії «НОВАГАЗ» на Набережно-Луговій. До речі, зараз ми поруч з тією ділянкою на Подолі відкриваємо наступну станцію з нашим центральним офісом. Через кілька місяців приятель запросив мене попрацювати механіком по встановленні газу. Діяльність виявилася мені до душі, і я вирішив сам займатися цією справою, тобто створити свою компанію. У Києві сьогодні немає мереж по встанолвенню ГБО, є тільки компанії-одинаки або ж кілька приватних станції, які об'єдналися. А в умовах київського обороту клієнтів, що бажають встановити газ, необхідний бренд з розвиненою мережею станцій. Ми довго йшли до нинішнього вигляду від звичайної станції в гаражах. Красивими ми стали буквально півтора роки тому, коли зрозуміли, що хочемо надавати першокласний сервіс в приємному і зручному місці.


НР: Що сьогодні являє собою ваша мережа СТО?

ЯМ:На даний момент у нас 3 точки. Четверта, з головним офісом, зараз будується. Крім того, на 2015 рік ми запланували побудувати п'яту станцію на Троєщині. Може, встигнемо відкрити шосту на Окружній. Хочемо докупити обладнання і в наступному році розвивати свою мережу в центральному та західному напрямках, починаючи з Білої Церкви, Житомира, Вінниці, Рівного та далі на Західну Україну.


НР: Ваші СТО істотно відрізняються від сірих і непривабливих конкурентів. Звідки ви черпаєте ідеї для бізнесу?

ЯМ: Це мій особистий підхід до справи і нововведення, які я вважаю корисними. Я б сказав так: будь-яка справа - це відображення особистості, яка володіє цим бізнесом. Я прагну до того, щоб моя компанія була кращою і була прикладом для інших. Ребрендинг дав свій результат, ми його безсумнівно помітили, але, на жаль, не можу висловити ефект в цифрах.


НР: Ви використовуєте польське, італійське і голландське обладнання. В процесі роботи вам доводилося бувати за кордоном? Чи бачили ви аналогічні станції там?

ЯМ: У Польщі я бачив станції тільки в невеликих містах, вони зроблені приблизно в такому ж стилі. Але головна відмінність від нашого ринку - це відсутність такої кількості бажаючих встановити ГБО. Працює хороша станція, але немає руху, немає алгоритму розподілу роботи персоналу. Тим часом у нас дуже динамічний оборот, як в «Макдоналдс»: менеджери приймають замовлення, механіки роблять свою справу, інші менеджери метушаться серед клієнтів і так далі. Велика частина їх діяльності - це продаж обладнання.


НР: Ключове питання у власників авто - це втрата гарантії автосалону. Як у вас із цим справи?

ЯМ: Ми даємо гарантію на 3 роки після встановлення ГБО. Або 100 тис. км пробігу. Раз в 10 тис. км пробігу у нас передбачений сервіс та огляд устаткування. Втрата гарантії автосалону при переобладнанні авто - фактор, добре впливає на оборот. До речі, такі автосалони, як «ПрагаАвто» і «Автоцентр на Кільцевій», в умовах кризи почали пропонувати встановлення ГБО без втрати гарантії салону. Ми свого часу намагалися співпрацювати з салонами, але далеко ця справа не пішла, так як від нас вимагалося працювати за дуже низькою ціною.


НР: Скільки часу йде на встановлення ГБО?

ЯМ: На середню машину у бригади йде 6 годин, встановлення на машини преміум-класу займає трохи більше часу. Це розмірена, уважна робота без поспіху, з якістю і подальшою вірною працездатністю. Зараз 3 станції забезпечують плавність роботи. Клієнт може забрати своє авто через 6-8 годин, у випадку з авто преміум-класу - через 1-2 дні.


НР: Якою є цінова політика компанії?

ЯМ: Ми намагаємось не заламувати ціну, пропонуючи бюджетний формат. Вартість у нас в середньому на 10-15% вище, ніж підпільний монтаж в «гаражах», де може бути гарантія, але нічим не підкріплена. На наших станціях працюють термінали «ПриватБанку», чим клієнти дуже задоволені, часто відбуваються розрахунки карткою. Ще одна наша перевага - можливість оформити оплату в розстрочку через «ПриватБанк».


НР: З якими машинами преміум-класу доводилося працювати?

ЯМ: Це Range Rover Vogue, Mersedes S221, Jeep Grand Cherokee SRT8 (найшвидший позашляховик в світі). Останнім часом при роботі з такими машинами проблемою стала система прямого впорскування - не для всіх моделей поки є комплекти ГБО. Що стосується рад не встановлювати газ на дорогі машини, наше ставлення таке: якщо все поставлено правильно і з розумом, машина буде працювати так, як їй належить.


НР: Чи велика частка клієнтів з новими авто?

ЯМ: Клієнт на «свіжої» машині з салону - це дуже рідкісне явище, так що ми навіть не ведемо підрахунок в даному напрямку. Можу відзначити, що це завжди машини економ-класу, нові машини преміум-класу ще ніколи не траплялися.


НР: Чи є у вас корпоративні клієнти, наприклад автопарки, мережі таксі і так далі?

ЯМ: 90% клієнтів - це приватні особи. На жаль, у нас ще не було таких великих замовлень, як 100-250 машин банку.


НР: Ми помітили, що ви продаєте супутні товари. Що можна знайти на ваших прилавках?

ЯМ: Так як за фізичними властивостями газ горить довше, ніж бензин, у нас в асортименті є варіатори. Це пристрої, які забезпечують запалювання раніше для прискорення процесу згорання газу. На даний момент це єдине, що ми продаємо. Ну і, звичайно, кава (сміється). Ми також продаємо всі комплектуючі для ГБО.


НР: ви не продаєте газ? Кожен «перезутий» вами автомобіль потім купить в середньому 2000 л газу в рік. Це ж ваш клієнт! Почніть хоча б продавати талони…

ЯМ: Так склалося, що ми майже не розвивалися в цьому напрямку, для нас дуже важко позначити певну мережу АЗС і рекомендувати тільки її. На даний момент ми співпрацюємо з мережею АГЗС СТС, так як на території цієї станції знаходиться наше СТО. Є ідея по території України розміщувати свої станції поруч з цією мережею. З огляду на якість газу СТС, можемо навіть рекомендувати їх. Може, буде продаж талонів.


НР: І все ж плануєте ви безпосередньо зайнятися продажем скрапленого газу?

ЯМ: Зараз - ні. Ми не хочемо розпорошуватися, так як це може пошкодити нашій основної діяльності. У наших планах зробити бренд впізнаваним, налагодити систему, зміцнитися на ринку, розібратися з бюрократичною складовою нашої роботи (зібрати всі папери і дозволи), організувати прямі поставки з польськими, італійськими та голландськими виробниками, відкрити станцію в кожному великому місті України. Створити бренд, який буде еталоном для наших конкурентів завдяки якості обладнання і високому сервісу.


НР: Що б ви сказали про конкуренцію у вашій сфері?

<img align="right" alt="" border="0" data-cke-saved-src="http://www.nefterynok.info/photo/analytics/2015_07/20150707205527.jpg" src="http://www.nefterynok.info/photo/analytics/2015_07/20150707205527.jpg" "="" title="" >

ЯМ: Дуже складно назвати реальну кількість майстрів з встановлення ГБО. Якщо спиратися на дані інтернет-ресурсів, я б назвав компаній 30. Але згідно з інформацією, що надходить від дистриб'юторів польської та італійської ГБО, в Києві їх в 10 разів більше.

На даний момент ми обладнали близько 8 тисяч авто. В середньому кожна наша станція в тиждень «відпускає» приблизно 10-15 машин. Ми ставимо обладнання якісно і іноді можемо відмовити клієнту, щоб не було шкоди якості роботи автомобіля. Найбільш делікатному клієнту на час знаходження машини в нашому боксі ми даємо в користування Daewoo Lanos. Зараз на кожній станції є по одному такому автомобілю, в майбутньому хочемо використовувати машини вище класом. Зараз ми вивчаємо системи 6-го покоління для авто з прямим вприскуванням. Як не крути, за авто з системами прямого вприскування майбутнє, і ми хочемо якомога швидше освоїти ці технології.


НР: Що ви можете сказати про динаміку? Коли у вас сезон? Як пору року впливає на «Время газа»?

ЯМ: Складно виділити якісь піки, в кожен період року є свій клієнт. Правда, в минулому лютому була дуже висока активність в зв'язку зі стрибком цін на паливо. Ми дійсно не встигали, через що втратили багато клієнтів.


НР: Що стосується якості газу, ви безпосередньо пов'язані з АГЗС. Виходячи з кількості поломок авто, кого з операторів ви можете виділити?

ЯМ:Статистику ми не ведемо, але у нас є зворотний зв'язок. Ми запитуємо, де заправлялися останнім часом перед поломкою. І що важливо, де відбувалися дві останні заправки, щоб знати, що саме в баку. Найбільш часто поломки трапляються взимку, так як при їзді виділяється маслянистий конденсат, який вночі замерзає і забиває газові форсунки і редуктор. В результаті, щоб машина завелася, потрібно спочатку розігріти її і розтопити до рідкого стану цю субстанцію. Зазначу, що подібні події часто траплялися з водіями, які заправлялися в одній з популярних мереж АЗС в столиці.


НР: В яких містах ви мрієте відкрити СТО?

ЯМ:Було б непогано в Одесі і Львові…


НР: Але в Одесі вже є сильний мережевий гравець - «Актив Газ», який «виріс» із мережі АГЗС «Егаз» і досягає успіху в регіоні.

ЯМ:Чудово! Буде з ким позмагатися!


Джерело: Професійне видання "НафтоРинок"

0% розстрочка0% розстрочка
Время газа