Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
19березня,2019

Чому ГБО хлопає?

Чому ГБО хлопає?

Справа в тому, що в ресивер інжекторного автомобіля надходить вже готова робоча суміш і досить найменшої іскри, щоб вона запалала. У безпосередній близькості від камери згорання ймовірність появи іскри або полум'я висока. Тому ГБО 2 оснащують клапаном - антихлопком.

Його конструкція дотепна і проста - це туга гумка на змішувачі (міксері), яка в звичайному режимі спокійно зберігає систему впуску герметичною.

Але при підвищенні тиску, що як раз і відбувається під час вибуху, гумове кільце-хомут стає найслабшим місцем. В результаті сніп вогню виривається назовні, зберігаючи колектор і датчики в цілості.

Однак так буває далеко не завжди - антихлопок не захищає на 100%, тому ставити системи 2-го покоління на інжекторні машини не рекомендується, а на авто з пластиковим колектором - і зовсім заборонено.

Наслідки некоректного сумішоутворення

Якщо у вас регулярно спрацьовує антихлопок, а ви ігноруєте проблему, то через кілька тисяч км. пробігу ймовірно вас чекають:

  • прогар клапанів або поршнів;
  • перегрів головки блоку циліндрів;
  • поломка каталітичного нейтралізатора.

Всі ці неприємності відбуваються через догорання паливної порції на випуску. Той же ефект відбувається, коли машину заправляють «лівим» бензином. Причому одні авто здатні терпіти негаразди десятки тисяч км. пробігу, а інші - зажадають «капіталки» за лічені сотні км. Традиційно нетерпимими до некоректного сумішоутворенню японські мотори, зокрема агрегати «Субару» і «Інфініті». А ВАЗ або «Газель» здатні і походити, даючи автовласникові ілюзію, що все нормально.

Способи вирішення

По-перше, не регулювати систему самостійно - суб'єктивні відчуття ненадійний метод. Краще покладатися на дані спеціальних систем діагностики. По-друге, не ставити на інжекторні мотори газобалонне обладнання 2-го покоління. Тут застосовують ГБО 4 - розподілене вприскування газу через газові форсунки, по одній для кожного циліндра.

Ударів в розумінні теми статті на таких системах не буває, тому що сумішоутворення відбувається в циліндрах. Ударів через випуск, як трапляється на бензині, тут теж немає, тому що пропан-бутан НЕ детонує.

Переваги ГБО 4-го покоління

Головний плюс - система налаштовується через інтерфейс електронного блоку управління (ЕБУ). Принцип роботи газового вприскування будується на корекціях бензинових алгоритмів: майстер створює паливну карту для різних режимів експлуатації. Коректність налаштувань перевіряється спеціальним діагностичним обладнанням. Надалі втручання водія в роботу системи не потрібні - перемикання режимів відбувається автоматично. Важливо дотримуватися міжсервісний інтервал - 10 000 км пробігу, ну і вчасно задуватися газом.