Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
29грудня,2021

Як підготувати авто до зими та морозів

Підготовка авто до зими. Як підготувати авто до морозів. Ілля Миргородченко. Illia Myrhodocdhenko. Илья Миргородченко.

Експлуатація автомобілів взимку

Підготовка до зимової експлуатації авто, здавалося б більше схожий на розповіді дідуся період 60-70-х років та ненадійних авто тих часів. Але з розвитком технологій сучасності, деякі нюанси експлуатації зникли, а от частина лишилась. Прихід зимової пори року це завжди певний стрес для автомобілістів, і тут немає розмежування за марками і моделями, чи на дешеві і дорогі авто.

Поганий стан акумулятора, «запущена» проблема зі свічками запалювання, невчасний перехід від літнього на зимове дизельне паливо, або ж замерзлий механізм дверного замку, — кожна з цих причин бере свій початок від недотримання вчасного обслуговування, та посилюється з настанням сильних морозів. Позаштатні ситуації можуть виникнути з будь-яким автомобілем, але в цілому, виконуючи простий комплекс мір та заходів можна себе убезпечити від проблем спішним зимовим ранком по дорозі на роботу.

Як підготувати авто до морозів

Гума

Це здавалося б для багатьох очевидні речі, але з року в рік трапляються випадки з автомобілями на літній гумі взимку. Ретельний підбір якісної гуми для експлуатації взимку це не лише ваш комфорт та якісна керованість авто, — а й запорука безпеки. Всесезонна гума це певний компроміс для автомобіля. У порівнянні з кожним видом окремо, страждає керованість, курсова стійкість, зчеплення та гальмівний шлях. Кращий варіант це комплект літньої та зимової гуми, а для широт де за кліматичних обставин часті зледеніння та мало асфальтованих доріг, гарним вибором буде шипована зимова гума.

Перевірка стану акумулятора

Заряджений та нормальний за станом акумулятор — ваш основний друг взимку. Через фізико-хімічні властивості електроліту, який забезпечує безпосередню функцію автомобільного акумулятора, взимку можна спостерігати падіння фактичної ємності батареї відносно номінальної. Тут роль відіграє багато факторів: стан батареї та електроліту, режим роботи, вік батареї, температури оточуючого середовища. І в залежності від цих факторів, падіння ємності свинцево-кислотних АКБ при температурах нижче 0 складає від 20 до 50%. Тому саме зимою у сильні морози настільки важливо контролювати стан акумулятора та за необхідності проводити профілактику.

Перевірка свічок запалювання та ВВ проводів

Коли зимові морози вже не за горами, до якості роботи системи запалювання висуваються більш високі вимоги, оскільки двигун буде заводитись «на холодну», випаровуваність палива гірша, а тому досягти правильної робочої суміші складніше. У такі періоди варто завчасно перевірити стан електродів на свічках, продіагностувати пропуски запалювання, перевірити стан ізоляції ВВ проводів та контакту котушок запалювання. «Час Газу» проводить перевірку свічок запалювання на спеціалізованому стенді, а тому з нашими технічними фахівцями, ви можете бути впевнені у роботі цього вузла системи запалювання.

Антифриз. Олива двигуна і КПП взимку

Ці рекомендації особливо доречні, якщо придбали Б/У авто, особливо перед зимою, але в цілому будуть не зайвими і власникам з уже теперішнім авто. Перед морозною зимою, в цілому, якщо антифриз не втратив номінальну щільність або не добігає термін його заміни, не варто міняти на новий, головне стежити за необхідним його рівнем у системі. А ось якщо тільки ви нещодавно тільки придбали авто, і особливо перед морозами — краще замінити антифриз на новий, бажано якісний, оскільки жодні переконання попереднього власника не додадуть кілометрів життя вашому двигуну так, як ваша свідома увага. Аналогічна ситуація і з оливою. Формально заміни олива взимку не потребує, головне щоб її класифікація відповідала клімату використання, а реальний стан задовільняв при діагностиці. А от у нещодавно купленому авто варто не лише перевірити стан оливи двигуна і КПП, а краще замінити на ті, у яких ви будете впевнені.

Генератор

Не має особливостей експлуатації взимку, проте при діагностиці авто, важливо приділяти увагу регулятору напруги генератора. Цей елемент підтримує напругу у бортовій системі авто на заданому рівні, незалежно від частоти обертання ротора та навантаження на генератор. Надзвичайно важливо, особливу у сильні морози, аби цей пристрій був справний, оскільки завищена напруга заряду згубна для свинцевих АКБ, а у сильні морози, коли ще й падає ємність батареї, заряджання завищеною напругою швидше виведе з ладу АКБ.

Зимовий омивач скла

Цей нюанс трохи менш очевидний за своєчасну заміну гуми, але все одно потребує вашої уваги, оскільки замерзлий у системі літний омивач може пошкодити систему. Також варто не забувати що без нормального омивача скла взимку, погіршується видимість дорожньої ситуації.

Обробка силіконом

Також важливий елемент підготовки авто до морозів, який може відчутно покращити комфорт користування автомобілем, — обробка силіконом ущільнювачів дверей, багажника та капота. А на авто комерційного класу, де заднє скло іноді замість опускання, має механізм мікропровітрювання, варто обробити ущільнювачі тієї зони також, аби гумові елементи ущільнення не «підсохли» та не отримали тріщин при значних морозах.

Команда «Час Газу» бажає вам успішно дотримуватись правильної експлуатації авто взимку, та при будь-яких проявах проблем звертатись до кваліфікованого сервісу. Та нагадаємо вам, що деякі діагностичні операції, як от діагностика свічок запалювання на діагностичному стенді, може бути проведена для вас на одній з наших 7 станцій у Києві, Ірпені та Борисполі.