Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
16липня,2021

Реєстрація ГБО в Україні у 2021 році

СТО Час Газу Реєстрація ГБО у 2021 році Україна. Сертифікація ГБО 2021 Україна. Ілля Миргородченко. Illia Myrhodocdhenko. Илья Миргородченко.

Реєстрація ГБО в Україні у 2021 році

Переобладнання авто на газ — тема, що вабить сьогодні багатьох автовласників нашої країни. Постійне підвищення цін на бензин, збільшений запас ходу авто, а особливо підвищення важливості і популяризація екологічного питання автомобільного палива, — все це ті моменти сьогоднішніх реалій, які підштовхують водіїв до думки про встановлення ГБО.

Сучасні технології, досягнення в електроніці і величезний досвід майстрів в цій сфері, сьогодні дозволяють встановити ГБО 4 покоління практично на будь-який двигун будь-якої марки авто. 

Компанія «Час Газу» сертифікований встановлювач. Ми видаємо повний пакет документів, необхідний для сертифікації ГБО. Ми успішно встановлюємо ГБО 4 покоління як на двигуни розподіленого, комбінованого, так і безпосереднього вприскування палива, а також на двигуни з турбонаддувом і компресором практично будь-якого об'єму і компонування. Якщо з технічної сторони питань не виникає, то як з боку юридичної?

Чи потрібно реєструвати ГБО?

Слідуючи постанові КМУ № 607 від 21.07.2010 року "Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів», будь-яка зміна конструкції авто, монтаж спецобладнання і навіть зміна спорядженої маси або маси окремих агрегатів, вимагають відображення в технічному паспорті транспортного засобу. Тобто реєстрації. Порушення караються штрафом в розмірі 340 грн., передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення. Сума невелика, проте, при повторному виявленні порушення, можна позбутися водійських прав на 3-6 місяців. Також важливий момент, що без реєстрації ГБО Ви не зможете виїхати за кордон або продати автомобіль.

Алгоритм дій для реєстрації ГБО

Людина звертається до компанії-встановлювача ГБО, встановлює газ, отримує від компанії необхідні документи на систему. Після встановлення, і перед безпосередньо реєстрацією в СЦ МВС, необхідно пройти державну сертифікацію автомобіля з газовою установкою.

Де пройти сертификацію колісних транспортних засобів у 2021 році?

Актуальний список чинних організацій ви можете знайти на сайті mtu.gov.ua

Вартість сертифікації

Вартість сертифікації з урахуванням всіх держ. мит коливається від 1800 до 3300 грн. Наприклад, в ДержавтотрансНДІпроєкт вартість 2772 грн за пропанову і 3036 грн за метанову установку (актуально на 15.07.2021). Оплачуються послуги безпосередньо за місцем проведення сертифікації.

Скільки часу займає сертифікація?

За часом сертифікація в лабораторії займає від 1,5 до 2 годин. На наступний день власник авто або його представник отримує готовий сертифікат і з ним відправляється в будь-який сервісний центр МВС України, де безперешкодно змінює техпаспорт. Процедура оформлення реєстрації ГБО в 2021 році займає від 30 до 60 хвилин.

Встановлення ГБО на авто зі США

Купівля авто з Америки — один з варіантів отримати машину хорошої комплектації. Якщо Ви пригнали автомобіль зі США, і хочете поставити на нього газ, Вам в будь-якому випадку потрібно буде сертифікувати і авто зі США і ГБО. Але якщо газ буде встановлений на автомобіль до сертифікації — загальна вартість послуги вийде як за звичайну сертифікацію тільки машини. Таким чином, сертифікація ГБО вийде практично безкоштовною, і Ви економите 1800-3200 грн.

Як зареєструвати автомобиль з ГБО у 2021 році?

Реєстрація ГБО в 2021 році проводиться в Сервісному центрі МВС Києва і інших містах України, точно там же, де переоформляються автомобілі після купівлі / продажу.

Ціна за реєстрацію ГБО в СЦ МВС (раніше МРЕВ) встановлена ​​у розмірі 409 гривень для іномарок і 372 грн для вітчизняних авто. Після встановлення системи ГБО необхідно поквапитися з сертифікацією та реєстрацією, адже на всі процедури відведено лише 10 днів. Документи на ГБО подаються тільки в оригіналі.

Реєстрація ГБО за довіреністю

Якщо питанням займається не власник, а довірена особа, то пакет документів той же, тільки надаються ще й паспорт, ІПН довіреної особи і сама довіреність. Крім того, потрібно пред'явити і автомобіль.

Однак враховуйте важливий момент: довіреність після перереєстрації вилучається. У випадках, коли автомобіль купувався з оформленням генерального доручення, спочатку слід переоформити авто, а потім вже встановлювати і вписувати газобалонне обладнання. В іншому випадку новий техпаспорт залишиться на ім'я колишнього власника. Інший варіант — зняти машину з обліку, а потім ставити газ. Якщо машина була в кредиті, але заборгованість банку виплачена, то потрібна буде виписка з нотаріального реєстру і довідка з банку. Якщо автомобіль зареєстрований на окупованих територіях, то потрібна виписка з державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Які документи потрібні для реєстрації ГБО:

1) Свідоцтво про реєстрацію автомобіля;

2) Паспорт цін на ГБО від компанії-встановлювача (паспорт на балон);

3) Паспорт громадянина України (у разі ID-карти без відомостей про місце проживання, додається довідка про реєстрацію місця проживання);

4) Ідентифікаційний код (ІПН);

5) Сертифікат відповідності (надає сертифікаційна лабораторія по факту випробувань автомобіля);

6) Акт приймання-передачі авто (видає компанія-встановник ГБО);

7) Свідоцтво про узгодження конструкцій (видає компанія-встановник ГБО);

8) Акт технічної експертизи (необхідний для всіх, крім автобусів. Видає компанія-встановлювач ГБО);

9) Наказ директора підприємства Про призначення відповідальної особи (тільки для юр. осіб);

10) Автомобіль для реєстрації в СЦ пред'являти не обов'язково.

Оформлення ГБО у техпаспорт автомобіля

Процедура оформлення ГБО вимагає уважності в подачі документів. Зібравши перерахований вище пакет документів, вам потрібно:

— Записатися в електронну чергу зручного Вам СЦ МВС;

— Приїхати у зазначений час;

— Почекати запрошення співробітника СЦ;

— Надати документи і сертифікат, і оплатити послуги оформлення;

— Почекати внесення змін до техпаспорту, і отримати новий документ (той же техпаспорт зі спеціальною позначкою).

Як бачите, оформлення ГБО процес нескладний, однак щоб все пройшло гладко, необхідний ретельний вибір компанії-установника. Важливо щоб у компанії була ліцензія на виконання робіт по встановленю ГБО, якісний сервіс і підтримка клієнта.

Чи потрібно реєструвати ГБО, якщо встановлення проводилось самостійно?

З позиції закону різниці немає. Але після здійснення встановлення своїми силами, у автовласника виникнуть проблеми при реєстрації. Справа в тому, що в сервісний центр МВС подаються документи як власника автомобіля, так і компанії-встановлювача. Якщо встановлення проведено самостійно, то акт і сертифікати взяти ніде, а значить, за законом, обладнання не гарантує безпеки автовласника і інших учасників руху. У подібній ситуації власнику авто потрібно звертатися для вирішення проблеми в вищий уповноважений орган — Державне підприємство «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут».

У яких випадках реєстрації ГБО у СЦ МВС (МРЕВ) неможлива в Україні у 2021 році?

Реєстрація неможлива, якщо:

— На автомобілі стоять безномерні агрегати: кузов і двигун, дані про які вносяться в техпаспорт. З подібними машинами заборонені всілякі реєстраційні операції крім списання;

— Коли ідентифікаційні номери автомобіля знищені внаслідок корозії: частково або повністю;

— Подібна ситуація і з транспортними засобами кустарного виробництва. Тільки тут навіть неможливо поставити газ без узгодження конструкції.

За більш докладним порядком дій звертайтеся в будь-який сервісний центр МВС.