Київ
Київ
Ірпінь
Бориспіль
Ваше місто — Київ?
Підтвердити
13серпня,2021

ГБО на BMW: переваги та недоліки

СТО Час Газу Встановлення ГБО на BMW. Ілля Миргородченко. Illia Myrhodocdhenko. Илья Миргородченко.

Исторія компанії BMW

Bayerische Motoren Werke AG — саме так звучить повна назва одного з найвідоміших німецьких автовиробників, який розпочав свій шлях у далекому 1916 році з виробництва авіаційних двигунів, а потім і мотоциклів у Мюнхені, і коротко відомої сучасникам як BMW.

Промислова фірма була заснована Карлом Фрідріхом Раппом у жовтні 1916 року, офіційно компанія BMW була зареєстрована 20 липня 1917 року, але спочатку як виробник авіаційних двигунів, Bayerische Flugzeug-Werke. Округ Мюнхена — Milbertshofen був обраний тому, що він був близько від Flugmaschinenfabrik Густава Отто — німецького виробника літаків.

У 1916 році компанія підписує контракт на виробництво двигунів V12 для Австро-Угорщини. Потребуючи додаткового фінансування, Рапп отримує підтримку Камілло Кастільоні і Макса Фріца, компанія відтворюється як Bayerische Motoren Werke GmbH. Швидке зростання підприємства в 1917 році викликало деякі труднощі, після чого компанію залишив Рапп, керівництво перейшло до австрійського промисловця Франца Йозефа Поппа, а в 1918 році компанія була перейменована на BMW AG.

Цікавий факт, ще в далекому 1919 літак, обладнаний двигуном BMW встановив світовий рекорд висоти польоту — 9760 метрів!

BMW 3 серії

Перша BMW третьої серії була представлена у 1975 році. Ця модель пропонувалася із кузовами дводверний седан та кабріолет, який робила фірма Baur. Машина оснащувалась моторами об'ємом від 1.6 до 2.3 літра (75-143 к.с.), причому найпотужніші версії BMW 320 та BMW 323 можна було легко впізнати за здвоєними фарами головного світла.

І сьогодні BMW, яку серію не візьми — один із найбажаніших для володіння авто з великої «німецької трійки». Компактний, чудово керований седан BMW 3 серії в кузові Е46 — та сама модель, з якої варто почати знайомство з магічною керованістю та динамікою баварців. На відміну від попереднього кузова, Е46 отримав трохи більше «округлості», які не позбавили авто спортивного і строгого дизайну.

BMW 3 E46 характеристики

У грудні 1997 р. з'явилася "трійка" нового покоління — у кузові Е46. При розробці автомобіля конструктори досягли цілком розумного компромісу між прагненням підвищити місткість кузова і комфорт салону при збереженні статичними розмірів, які характерні для класу «D». Трохи виросла колісна база та габарити, значно ширше стала колія передніх та задніх колісна 63 та 57 мм відповідно. Зросла й маса моделі (приблизно 50 кг) проти попередниками. А ось що дійсно круто, це те, що використання алюмінієвих сплавів у передніх і задніх важелях підвісок дозволило знизити їх непідрессорені маси на 8 кг, що мало поліпшити керованість. Оснащення салону на рівні більших моделей старшої — 5 серії, а його розміри, які турбували багатьох покупців, трохи зросли. Загалом, конструкторам вдалося зберегти легендарні експлуатаційні якості моделей цієї серії, що виділяють її серед аналогів, а також створити новий, спортивний вигляд компактної «трійки».

Поява BMW M3

У 2001 році було представлено BMW M3. При створенні моделі зусилля інженерів були спрямовані не на нарощування потужності, а насамперед на збільшення жорсткості кузова та покращення показників керованості.

Виробництво автомобілів велося на підприємствах у Німеччині, ПАР, Мексиці, Китаї. Випуск хетчбеків Compact завершився в 2004 з появою BMW першої серії, інші версії протрималися на конвеєрі до 2006 року. Загалом за цей час було зроблено 3,1 мільйона машин.

BMW E46 особливості

Серед технічних новинок моделі — 5-ступенева автоматична коробка передач з режимами адаптивного та ручного керування, розширилися й функції ABS системи, яка не тільки запобігає блокуванню коліс, але й дозволяє машині легше вписатися в поворот на гальмуванні (система СВС). протибуксувальна система (ASC + T), реалізовувати яку допомагає диференціал, що самоблокується. Вперше на машинах цієї серії (було доступне тільки на авто з 6-циліндровими двигунами) застосовується третє покоління системи динамічної стабілізації «DSC», яка тільки-но з'явилася кілька років тому, і була представлена на моделях 7-ї серії. Вона допомагає водієві в керуванні автомобілем, постійно враховуючи та оцінюючи миттєву інформацію про частоту обертання кожного колеса, кута повороту керма, величини бокового прискорення та центру мас автомобіля при зміні траєкторії його руху. Залежно від дорожньої ситуації DSC може скидати "газ" і пригальмовувати кожне колесо окремо, виправляючи тим самим помилки, які може допустити водій при некоректному з погляду електроніки "DSC", проходженні повороту або зміні траєкторії руху.

Міф про ГБО на BMW

А тепер розберемося чому деякі люди бояться навіть згадувати словосполучення встановлення ГБО на BMW при обговоренні? Може через систему VANOS? Ні. Деякі цей міф пов'язують з тим, що баварські інженери, маючи спортивний корпоративний характер компанії та багату історію автоперегонів, історично закладають у свої мотори більш високооборотний характер роботи. Так, деякі двигуни баварців лише "розкриваються" після 5500-6000 об/хв, що часто неможливо було покрити технологіями ГБО (так як при обертах вище 4500 система ГБО 4 покоління зазвичай переходить на бензин).

П'єзоелектричні форсунки БМВ

Друга причина полягає в тому, що з 2012 року випуску більшість моделей BMW отримали систему безпосереднього впорскування. Як би не проблема для сучасного газового обладнання, такого як ГБО MRC Systems. Але цю систему доповнили п'єзоелектричні форсунки, які могли дозувати паливо не лише за часом, а й за ступенем (величиною) відкриття, на відміну від класичних, у яких було лише два стани: відкрита, закрита.

Двигуни BMW під ГБО

Разом з цим, є величезна кількість BMW, в яких звичайне розподілене упорскування, вони чудово піддаються переобладнанню навіть на базові комплекти ГБО, і лише для потужніших і динамічніших за характером двигунів доведеться підібрати більш продуктивний газовий блок, потужніший редуктор, і форсунки, здатні забезпечити хорошу "літрову потужність".

Даний автомобіль, BMW 316i 1.9 2000 – седан, який випускався з листопада 1998 по березень 2004 року. Усього було випущено 182 212 таких авто. Двигун тут класичний атмосферний, 4-циліндровий, на 105 к.с., а післярестайлінговий отримав систему Valvetronic і вже 115 к.с. та 175 Н⋅м моменту. Як дорестайлінгові, так і оновлені двигуни для 3 серії без проблем переводяться на газ 4 покоління. Переобладнання ви можете комфортно зробити на одній із сучасних СТО Час Газу.

Оптимальний та надійний комплект ГБО на BMW E46 316i 1.9 2000:

  • Блок: за керування роботою двигуна на газі відповідає надійний газовий блок керування MRC G-04.
  • Редуктор: необхідний робочий тиск газу забезпечує газовий редуктор Tomasetto Nordic з електромагнітним клапаном LPG з елементом, що фільтрує, і достатнім для такого двигуна запасом потужності до 170 к.с.
  • Для якісної очистки газу в даній системі застосований циклонний фільтр пароподібної фази газу з відстійником MRC Crystal.
  • В даній системі ГБО також встановлений високоточний датчик тиску і температури, або так званий MAP-сенсор - MRC PTS-01, який заміряє температуру і тиск безпосередньо в потоці газу.
  • За надійність та герметичність системи ГБО відповідають рукави італійської фірми Thunderflex. А для забезпечення довговічності герметизації застосовані спеціальні самозатискні німецькі хомути.
  • Оптимальні за швидкісними характеристиками для цього двигуна форсунки MRC Solo мають розрахункову продуктивність до 60 к.с. на циліндр, і завдяки часу відкриття/закриття менше 2,0 та 1,0 мс відповідно, забезпечують хороші показники швидкості упорскування палива.
  • Газовий балон тут сучасний високоміцний, тороїдальної форми на 42 літри, встановлений у ніші запасного колеса. Під балоном знаходиться шар шумоізоляції.
  • Для забезпечення найвищого ступеня безпеки у системі ГБО MRC встановлено сучасний мультиклапан євростандарту ЄЕК ООН R67.01 із багатоступеневим захистом фірми Atiker.
  • Заправний пристрій може бути розміщений як у лючку бензобака, так і під бампером, або може бути вмонтований у порожнині бампера. За рішенням клієнта наші майстри естетично розмістили заправний пристрій у лючку бензобака авто, надійно закріпивши його на кронштейні.
  • Керує системою ГБО із салону перемикач видів палива MRC FCS з індикацією рівня запасу газу, який для зручності клієнта може бути встановлений у будь-якому місці салону. Кнопка перемикання монтується акуратно, і часто непомітна на тлі інших кнопок в салоні авто.

Переглянути фотогалерею встановлення на авто можна за посиланням: BMW 316i 1.9 2000

З командою «Час Газу» та сучасним ГБО MRC Systems, ваші чудові баварські авто з потужними високооборотними моторами не втратять у потужності та надійності, а навпаки, при роботі на більш екологічно чистому газовому паливі, збережуть чистоту оливи, м'якість роботи двигуна, що тільки у позитивний бік позначається загальному ресурсі.

Сеть сертифицированных СТО «Время газа» предлагает услуги установки и ремонта газобаллонного оборудования для жителей всех городов Киевской области: